Ana Sayfa  /  Hopi İşbirliği

Hopi Nedir?
Hopi, kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimini mobil uygulama aracılığı ile sunan bir markalar koalisyonudur.

Kullanıcılarına, hayat tarzlarına, zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun kampanyaları iletir ve kullanıldıkça alışveriş deneyimini zenginleştirerek alışveriş konusunda ihtiyaç duyulabilecek rehberliği sunar.

Hangi mağaza formatları Hopi işbirliği kapsamındadır?
Migros, 5M, Migrosjet, Macrocenter, Sanal Market formatlarında HOPİ geçerlidir.

Hopi'nin "bana ne faydası var?"
Hopi, hayat tarzına, zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun kampanyaları iletir.

Hopi'yi hem Hopi'ye üye markaların mağazalarında, hem de e-ticaret sitelerinde yapacağın alışverişlerinde kullanabilirsin.

Hopi ile yaptığın alışverişlerden Paracık kazanır ve kazandığın Paracık'ları Hopi'ye üye markaların kampanyalarında kat kat değerli harcayabilirsin.

Paracık Nedir?
Paracık Hopi'nin ödül puanıdır.

Hopi ile Hopi'ye üye markalarda yaptığın alışverişlerinden ve kampanyalardan Paracık kazanırsın.

Kazandığın paracıkları tüm HOPİ üye markalarında harcayabilirsin.

1 Paracık = 1 TL değerindedir.

Hopi Uygulaması ücretli midir?
Hayır. Hopi'yi Appstore ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsin ve hiçbir kullanım ücreti ödemeden kullanabilirsin.

Hopi'ye nasıl üye olurum?
Akıllı telefonuna Appstore/Google Play üzerinden uygulamayı indirdikten sonra cep telefonunda uygulama üzerinden üye olabilirsin.

Migros'ta Paracık nasıl kazanılır?
Hopi kullanıcılarına özel kampanyalarda koşulu sağlayan müşteriler Paracık kazanabilir.

Paracık'larımı nerede kullanabilirim ?
Migros, 5M Migros, Migrosjet, Macrocenter, Sanal Market dahil tüm Hopi üye işyerlerinde kullanılabilir.

Paracık'ların kullanım süresi ne kadardır?
Paracıklar kazanıldıktan sonra 24 saat içerisinde yüklenilir ve 1 yıl geçerliliği vardır.

Paracık'ların kullanım kısıtı var mıdır?
Hayır, paracıklar 1 Paracık = 1 TL olarak Migros'ta tüm alışverişlerde kullanılabilir.

MONEY'ler PARACIK puanına dönüşür mü?
Hayır, 1 Money = 1 TL ve 1 Paracık = 1 TL'dir ancak Money'ler Paracık'lara asla dönüşemez. Ancak aynı fiş içerisinde hem Paracık, hem de Money kullanımı yapılabilir.

Paracık kazanılan ürünler iade edilirse ne olur?
Eğer müşterinin paracık bakiyesi yeterli ise, kazanılmış olan paracık sistem tarafından geri çekilir.

Eğer müşterinin paracık bakiyesi yeterli değilse tüm Hopi üye işyerlerinden yapılacak bir sonraki paracık kazanımından ilgili tutar düşülür.

Hopi Mağaza Kartları nedir?
Cüzdanında bir sürü mağaza kartı taşımana gerek olmadan, mağaza kartlarını dijital olarak Hopi'de saklayıp kullanabilirsin. Hopi Mağaza Kartlarım bölümünde kartını seçip kart numaranı girerek Hopi'ye kartını tanımlamış olursun.

Money Club Kartımı Hopi'ye nasıl tanımlayabilirim?
Cep telefonunda Hopi uygulaması içerisinde Mağaza Kartlarım bölümüne girerek Money Club Kartını seçmen ve kart bilgilerini girmen yeterlidir. Hopi'ye kayıtlı cep telefonun ile Money Club Kart'ına kayıtlı cep telefonun aynı olmazsa tanımlama sağlanamayacaktır.

Money Club Kartımı cep telefonu numarası söyleyerek kullanıyorum, kart numaramı bilmiyorum, ne yapabilirim?

444 10 44 Migros Müşteri Hizmetlerini arayarak Money Club Kart numaranı öğrenebilir ve HOPİ'ye tanımlayabilirsin.

Money Club özellikli kartlar HOPİ'ye dahil midir?
Evet, Money Club Kart, Money Bonus, Positive Card, Money Pro gibi Money Club özellikli kartlar Hopi'ye dahildir.

Money Bonus Kartımı Hopi'ye nasıl tanımlayabilirim?
Cep telefonunda Hopi uygulaması içerisinde Mağaza Kartlarım bölümüne girerek Money Club Kartını seçmen ve aşağıdaki şekilde bilgilerini girmen yeterlidir. Hopi'ye kayıtlı cep telefonun ile Money Club Kart'ına kayıtlı cep telefonun aynı olmazsa tanımlama sağlanamayacaktır.

Girilmesi gereken kart no : Kartın İlk 6 Hanesi + MIN NO (Kartın Sol Altındaki 10 Haneli Numara)

Money Club Kartımı / Money Bonus Kartımı Hopi'ye tanıtamadım, ne yapabilirim?
Money Club Kartını , Hopi'ye tanıtabilmen için Money Club Kartına tanımlı cep telefonu numaran ile Hopi'ye kayıtlı cep telefonu numaranın aynı olması gereklidir. Money Club Kartın ile Hopi'ye kayıtlı cep telefonu numaran aynı ise detaylı yardım almak için Hopi Müşteri İlişkilerini aramanı rica ederiz. Telefon numaran aynı değil ise Migros Müşteri Hizmetlerini arayarak telefon numaranı güncellemeni rica ederiz.

Kayıtsız bir Money Club Kart, HOPİ'ye eklenebilir mi?
Hayır, eklenemez. Money Club Kart'ın kayıtlı olması gereklidir. Başvuru formunu doldurarak tüm mağazalarımızdan Money Club Kart kaydı yapılabilir.

Money Club Kartımı ve Hopi'mi aynı anda kullanabilir miyim?
Evet, eğer Money Club Kart'ını Hopi uygulamasına tanımladıysan, Money Club Kart ya da HOPİ ile başladığın alışverişlerde hem Money Club Kart avantajlarından/kampanyalarından/indirimlerinden faydalanır hem de HOPİ Kart avantajlarından/kampanyalarından/indirimlerinden faydalanırsın.

Ancak aynı alışverişte sadece MONEY CLUB KART'ını HOPİ'ye tanımlamış olan müşteriler hem Money Club Kart hem de HOPİ'nin faydalarını kazanır.

Eğer Money Club Kart'ınızı "Hopi-Mağaza Kartlarım"a eklemesseniz, Migros'ta yapacağınız işlemlerde önce Money Club Kart'ınızı, sonra Hopi'nizi okutarak hem Money Club, hem de Hopi'nin tüm faydalarını alabilirsiniz.

Hopi ile başlattığım alışverişler Money Club Kartıma otomatik işlenir mi?
Evet, eğer cep telefonunda yer alan Hopi uygulamasına Money Club Kart'ını tanımladıysan, HOPİ uygulaması ile başladığın alışverişler otomatik olarak Money Club Kart'ına da kaydedilir, Money Club kampanyalarından da faydalandırır.

Money Club Kart ile başlattığım alışverişler Hopi'me otomatik işlenir mi?
Evet, eğer cep telefonunda yer alan Hopi uygulamasına Money Club Kart'ını tanımladıysan, Money Club Kart ile başladığın alışverişler otomatik olarak HOPİ'ne de kaydedilir, Hopi kampanyalarından da faydalandırır.

Migros'ta alışveriş yaptığımda kazandığım ya da kullandığım Paracık'lar alışveriş fişimde yer alacak mı?
Kullandığın paracık tutarı alışveriş fişinde gösterilir. Ancak kazandığın paracık tutarını 24 saat içerisinde HOPİ uygulamasından takip edebilirsin.

Money Club Kart'ım yok, HOPİ'den faydalanabilir miyim?
Evet, HOPİ kimliğimde yer alan 10 haneli kod ile alışverişe başlayarak paracık kazanabilir ve paracık kullanabilirsin. Ancak bu alışverişte Money Club Kart indirimlerinden faydalanamazsın.

Aynı alışverişte hem MONEY hem de PARACIK kazanabilir miyim?
Evet, eğer kampanya koşullarına uyuyorsa hem Money, hem de Paracık kazanabilirsin.

Ödeme kısmında da hep Money, hem de Paracık ile ödeme yapabilirsin.

Nasıl paracık kullanırım?
Money Club Kart'ını Hopi uygulamana tanımladıktan sonra alışverişe HOPİ ya da Money Club ile başlayarak alışveriş sonunda paracık ödemesi yapabilirsin.


Eğer HOPİ-Money Club Kart eşleştirmesi yapıldıktan sonra, farklı bir HOPİ kullanıcısının paracık bakiyesi ile ödeme yapılamaz. Fakat HOPİ müşterisi olmayan bir Money Club Kart sahibi, başka bir HOPİ kullanıcısının PARACIK bakiyesi ile ödeme yapabilir.
Kapat
Money Club Kart Kullanım Koşulları ve İletişim İzni

Money Club Üyelik ve Rıza Beyanı*

Migros Ticaret A.Ş'ne ait Müşteri İletişimi ve Memnuniyet Programı ve/veya Money Club Programı; Migros tarafından işletilen elektronik ortamdakiler dahil tüm işyerlerinde, Program üyelerine; www.moneyclubkart.com linkinde yer alan ve güncellenen Program Ortakları (bundan böyle "Program Ortakları" olarak anılacaktır) ile birlikte de gerçekleştirebileceği genel ve özel kampanya, promosyon, indirim, tanıtım, kulüplere özel avantajlardan yararlanma ve benzeri olanaklar sunan müşteri odaklı bir pazarlama programıdır(Bundan böyle "Program" olarak anılacaktır). Üye, Program'a dahil olmak için aşağıdaki koşulları kabul eder.

 • Üye; Alışveriş bilgisi, isim, soyisim, cep telefon numaraları, doğum tarihi, yaşadığı şehir, cinsiyet, gibi kişisel bilgilerinin ve elektonik programlar nedeniyle ulaşılabilen lokasyon bilgisinin, kişisel olmayan bilgilerinin, Migros Ticaret A.Ş tarafından mal ve hizmetlerini tanıtmak, üyelerini tanımak ve iletişimini arttırmak, imajını arttırmak, ürün, hizmet ve iletişimini geliştirmek, kulüplere üye kaydetmek, müşteri memnuniyeti uygulamaları ve bilgilendirmeleri yapabilmek, denetim, veri analizi, araştırma, trendleri anlama, pazarlama ve reklam hizmetlerinde de kullanılmak üzere toplanmasına, veri kayıt sisteminde muhafaza edilmesine, sayılan amaçlarla "Program Ortakları", GSM Operatörleri / Sosyal Paylaşım Siteleri / Kargo şirketleri gibi ifa yardımcıları ile yurtiçinde ve yurtdışında paylaşılmasına ve işlenmesine izin verir.
 • Üye, Migros Ticaret A.Ş. veritabanında kayıtlı bilgileri hakkında sorgulama yapmak, kişisel bilgilerini düzeltmek/güncellemek ve veri paylaşım tercihlerini değiştirmek isterse bu talebini şu kanallar vasıtasıyla yapabilir: 444 10 44 Migros Müşteri Hzimetleri Merkezi / www.moneyclubkart.com / Migros Mobil Uygulaması.
 • Üye aksini belirtmedikçe, üyeliği sonlandığında da, bu madde kapsamında sayılan benzeri amaçlar doğrultusunda, mevcut verilerinin muhafaza edilmesini, paylaşılmasını, işlenmesini kabul eder. Üye, kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini, yut içinde ve yurt dışında 3. Kişilere aktarılıp aktarılmadığını öğrenme, kişisel veriler işlenmişse ya da 3. Kişilere aktarılmışsa buna ilişkin bilgi talep etme, kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, bu verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun'da yer alan diğer haklarını talep etme hakkına sahiptir.
 • Migros Ticaret A.Ş, Migros'a hizmet veren tedarikçi veya ifa yardımcılarından alınan hizmetin/ürünün kapsamına göre kişisel bilgilerinizi paylaşmamız gerekirse, bu hizmet sağlayıcılarla kişisel bilgilerin güvenliğinin sağlanması için gizlilik anlaşması dahilinde uygun güvenlik tedbirlerine sahip olmalarını zorunlu kılıp, kendi maksatları doğrultusunda sizin kişisel bilgilerinizi kullanmalarını veya diğerlerine kişisel bilgilerinizi ifşa etmelerini yasaklamaktadır.
 • Program kapsamında üyenin internet deneyimini geliştirmek gibi çeşitli amaçlarla çerez (cookie) adı verilen teknik iletişim dosyaları (sabit sürücünüze yerleşen küçük dosyalar) kullanmaktadır. Çerezler yardımıyla toplanan kişisel veriler, işbu formda belirlenen amaçlarla Program ortakları ile paylaşılabilecektir. Üye, moneyclubkart.com.tr adresinden ve/veya tarayıcı ayarları aracılığı ile çerezlere ilişkin tercihlerini ayarlayabilir ve yönetebilir.
 • Üye, Programdan faydalanması için kendisine verilen kart ve numarasını, kullanıcı adı ve/veya şifreyi ve/veya bu programdan yararlanmak için oluşturduğu bilgiyi başkasına vermemeyi, kullandırmamayı, bunların saklanmasından sorumlu olduğunu, Üye veya başkası tarafından kötüye kullanıldığı, programların suistimal edildiği, formda beyan ettiği bilgilerin herhangi birinin doğru olmadığı/eksik olduğu tespit edilirse ya da kişisel verilerinin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun kapsamında kalmak şartı ile silinmesini talep ederse üyeliğe ilişkin her türlü hak ve kazanımların geri alınacağını, üyeliğin sonlandırılabileceğini veya diğer tedbirlerin uygulanabileceğini, bu kapsamda mevcut kişisel verilerinin Migros Ticaret A.Ş. tarafından anonim hale getirilebileceğini kabul ve taahhüt eder. Üye, bu konularda doğabilecek ihtilaflardan tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu ve üzerindeki tüm haklarını kaybedeceğini kabul eder. Üye, program üyeliğinden yararlanmasını sağlayan iletişim aracının, pazarlama kanalının, iletişim bilgilerinin veya ileride devreye alınabilecek kart harici aracın kaybolması, çalınması halinde, bu durumu çağrı merkezine bildirecektir. Bildirim yapılıncaya kadar doğabilecek her türlü zarardan Üye sorumludur.
 • Migros ve Program Ortakları, Program şartlarını değiştirebilir, programı durdurabilir, üyeliği iptal edebilir, üyeliğe ilişkin aidat talep edebilir. Üyelik sona erdiğinde kartta biriken puanlar ve Üyeye kazandırılan haklar Migros ve/veya Program Ortakları tarafından silinecek ve geri alınacaktır.
 • Bir üyenin, bu programa ait aynı üyelik bilgileri ile kayıtlı birden fazla üyelik tespit edilirse, bu kayıtlar ilgili üye adına birleştirilir. Bir üyenin tek bir kaydı olabilir.
 • Müşteri İletişimi ve Memnuniyet Programı ve/veya Money Club Programı ve Program Ortaklarına 18 yaşın üzerindeki Türkiye'de yaşayanların üye olabileceğini kabul eder.
 • Migros, kümüle (toplu) Kullanıcı bilgilerini ad-soyad bilgilerini içermeyecek şekilde iş ortakları (yatırımcıları dahil), basın gibi üçüncü şahıslar ile paylaşabilir.
 • Migros'un devri, bir başka şirket ile birleşmesi ve/veya ünvan değişikliği hallerinde de bu koşullar geçerlidir.
 • Migros Ticaret A.Ş'nin Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikası www.migros.com.tr web adresinde yayınlanmaktadır. Üye, daha detaylı bilgi sahibi olmak için buraya başvurabilir.
 • Migros Ticaret A.Ş. yasal mevzuat çerçevesinde zorunlu kılınan durumlarda dahil olmak üzere muhtelif zamanlarda işbu Money Club Üyelik ve Rıza Beyan formunda değişiklik yapabilecek olup, Üye, yapılan değişiklikleri moneyclubkart.com'tr adresinden takip edebilecektir.
Lütfen Money Club Üyelik ve Rıza Beyanı'nı kabul ediniz.
*

Ticari Elektronik İleti
Üye, Program'ın yürürlüğe sokabileceği uygulamalar çerçevesinde; doğrudan ve dolaylı olarak Migros ve Program ortakları tarafından, genel ve özel kampanyalar, avantajlar, ürün, hizmet tanıtımları, reklâm, pazar araştırması anketleri ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları, bilgilendirmelerine ilişkin olarak her türlü elektronik iletişim aracı ile kendisine ticari elektronik ileti gönderilmesine, kulüplere üye kaydedilmesine izin verir.


Lütfen iletişim tercihinizi yapınız.
*
Neden sizden bu izni istiyoruz? Bilgi için tıklayınız. Gönder
Kapat
Cep telefonunuza gönderilen kodu aşağıdaki alana giriniz.