Ana Sayfa  /  Petrol Ofisi İşbirliği

1. Money Club Kart ve Positive Card işbirliği nedir?

Perakendenin öncüsü Migros Ticaret A.Ş. ile akaryakıtın lideri Petrol Ofisi uzun süreli bir işbirliğine girerek 17 Ekim 2014 itibari ile Money Club çatısı altında ortak sadakat programını hayata geçirmiştir.

Bu ortak işbirliği kapsamında;
 • Money Club Kart, Money Bonus ve Money Club özellikli kartlar artık Petrol Ofisi istasyonlarında geçerli sadakat programı olan Positive Card uygulamalarından yararlanabilmektedir.
 • Petrol Ofisi'ne ait Positive Kartlar da Migros Ticaret A.Ş mağazalarında Money Club özellikli olarak kullanılabilecektir.
2. İşbirliğinin Amacı Nedir?
 • Money Club sahiplerinin Petrol Ofisi'nde, Positive Card sahiplerinin ise Migros'ta avantajlı alışveriş yapabilmesini, her iki karta sahip olan müşterilerin ise sadece tek kart ile hayatının kolaylaştırılmasını amaçlanmaktadır.
3. Hem Money Club Kart hem de Positive Card sahibiysem hangi kartı kullanmalıyım?
 • İki kartın bir farkı bulunmamaktadır, dilediğiniz kartı kullanabilirsiniz.
 • Tek yapılması gereken sahip olduğunuz kartın hem Money Club hem de Positive Card sisteminde kayıtlı olmasını sağlamak.
4. Money Club Kart'lar veya Positive Card'lar nerelerde kullanılabilir?

Money Club veya Positive Card'lar hem Petrol Ofisi'nde hem de Migros'ta kullanılabilmektedir.

 • Anlaşmalı tüm Petrol Ofisi istasyonlarında Positive Card özelliği ile
 • Migros, Macrocenter, 5M Migros ve Migrosjet mağazalarında ve Migros Sanal Market'te Money Club özelliği ile kullanılabilmektedir.
5. Money Club Kart'lar veya Positive Card'lar Migros Grubu mağazalarında hangi avantajlardan faydalanabilecektir?
 • Money Club veya Positive Card'lar Migros, Macrocenter, 5M Migros, Migrosjet mağazalarında ve Migros Sanal Market'te Money Club'ın sağladığı gibi indirimlerden yararlanabilecek ve Money Club kampanyalarından Money Puan ödülü kazanabilecektir.
 • Kayıtsız Money Club Kart veya Positive Card'lar, yalnızca indirimlerden yararlanabilecek, puan kazanıp kullanamayacaktır.
6. Money Club Kart'lar veya Positive Card'lar Petrol Ofisi istasyonlarında hangi avantajlardan faydalanabilecektir?
 • Money Club Kart'lar veye Positive Card'lar anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında, Positive Card özelliği ile kullanılabilir ve Positive Card'ın tüm avantajlarına sahiptir.
 • Money Club Kart'lar veye Positive Card'lar ile Petrol Ofisi'nde yapılacak alışverişler ile Positive Puan kazanabilecek ve kazanılan Positive Puan'ları Positive Card kurallarına uygun olarak sadece Petrol Ofisi istasyonlarında yakıt alımınmda kullanabilir.
 • Ayrıca, Migros Grup mağazalarından kazanılan Money puanları 1 Money = 1 TL olarak, 10 TL ve katları tutarında kullanabilir.
 • Ödeme öncesinde, görevliyi puan harcama konusunda ikaz etmelisiniz. Daha sonra puan harcama slibinizi alıp (eğer varsa kredi kartı slibi ile ya da nakit ödüyorsanız kalan tutarla) Akaryakıt Satış Görevlisi'ne veriniz.
7. Positive Card ile Money Club işbirliği kapsamında Migros Grup mağazalarında nasıl Money Club indirimi alınabilir?
 • Positive Card müşterileri Positive kartlarıyla Migros, Macrocenter, 5M Migros, Migrosjet mağazalarında ve Migros Sanal Market'te Money Club Kart'ın belirtilen koşullarda sağladığı bütün indrimlerden yararlanabilecektir.
 • Positive Card ile Migros alışverişlerinden indirim almak için Positive Card'ın Money Club sistemine kayıtlı olması gerekmektedir.
8. Positive Card ile Money Club işbirliği kapsamında nasıl Money puan kazanılır ve kullanılabilinir?
 • Positive Card ile Migros, Macrocenter, 5M Migros, Migrosjet mağazalarında ve Migros Sanal Market'te geçerli tüm Money Club kampanyalardan Money puan kazanabilirsiniz.
 • Positive Card ile kazanılan Money'ler Migros Grup mağazalarında Money Club Kart gibi istenilen tutarda 1 Money=1 TL olarak kullanılabilir ya da Petrol Ofisi'nde yakıt alımı için 1 Money = 1 TL olarak, 10 TL ve katları tutarında kullanabilir.
9. Positive Card'ların bu faydalardan yararlanmak için Money Club programına kayıtlı olmalı mıdır?
 • Evet, Money Club özelliği ile Migros’ta Money puan kazanabilmesi için Migros’ta kullanılan Positive Card mutlaka Money Club sistemine kayıtlı olmalıdır.
 • Money kazanımı ve kullanımı için Positive Card’ın  Money Club kayıtlılık şartlarına uygun olarak kayıtlanması gerekmektedir. Kayıt işlemi buradan, Migros mobil uygulamasından, 444 10 44 müşteri hizmetleri aranarak veya 7447’ye KAYIT yazıp ücretsiz SMS göndererek yapılabilinir
 • Kayıtsız Positive Card'lar, yalnızca indirimlerden yararlanabilecek, puan kazanıp kullanamayacaktır
10. Positive Card'ımı Migros Money Club sistemine nasıl kaydedebilirim?
 • Money Club web sitesinde bulunan kayıt formu doldurularak
 • 7447'ye KAYIT yazıp ücretsiz SMS gönderilerek
 • Migros Mobil Uygulamasından
 • 444 10 44 Migros Çağrı merkezi aranarak

Aşağıdaki bilgiler mutlaka sisteme girilmelidir.

 • Ad, soyad, cinsiyet, doğum tarihi, cep telefonu
11. Money Club Kart'lar anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonların nasıl kullanılacaktır?
 • Money Club Kart'lar anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında, Positive Card özelliği ile kullanılabilecektir.
 • Money Club Kart'ın Petrol Ofisi'nde kullanılabilmesi için Positive Card sistemine kayıtlı olması gerekmektedir.
 • Positive Puan kazanabilecek ve kazanılan Positive Puan'ları Positive Card kurallarına uygun olarak kullanabilecektir. Mağazalarımızdan kazanılan Money puanları 1 Money = 1 TL olarak, 10 TL ve katları tutarında kullanabilecektir.
 • Money Club Kart'larının Puan Kazanımı/Puan Sorgulama/Puan Harcama işlemleri anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarındaki market içerisinde yer alan POS cihazı üzerinden gerçekleştirilmektedir.
12. Money Club Kart'ların Petrol Ofisi'nde Positive Card özelliği ile kullanılması için Positive Card Programına kayıtlı olması gerekir mi?

Money Club Kart'lar Petrol Ofisi'lerinde puan kullanımı için kayıtlanması gerekmektedir. Money Club Kart'ların kaydı için AKTİF boşluk 16 haneli kart numarası boşluk AD boşluk SOYAD bilgisinin 7627'ye SMS olarak gönderilmelidir.

ÖRNEK: AKTIF 6002111111111111 MEHMET YILMAZ

Money Bonus'ların kaydı için AKTİF boşluk kart numarasının ilk 6 hanesi ve 10 haneli MIN No boşluk AD boşluk SOYAD bilgisinin 7627'ye SMS olarak gönderilmelidir.

ÖRNEK: AKTIF 4899991234567891 METHMET YILMAZ

SMS gönderimi sonrasında SMS ile otomatik olarak 4 haneli bir şifre gönderilecektir.
Bu işlemi tamamlayıp şifrenizi aldıysanız, Akaryakıt Satış Görevlisi'ne yakıt türünü ve istediğiniz tutarı söyleyip, istasyon marketine girmeniz ve Market Satış Görevlisi'ne Money Club Kart veya Money Bonus kartınızı vermeniz gerekmektedir.
Ödeme öncesinde, görevliyi puan harcama konusunda ikaz etmelisiniz. Daha sonra puan harcama slibinizi alıp (eğer varsa kredi kartı slibi ile ya da nakit ödüyorsanız kalan tutarla) Akaryakıt Satış Görevlisi'ne veriniz.
Money Club Kart'ların PO sistemine SMS ile kayıt işlemi yalnızca 1 kere yapılmalıdır. Bir daha tekrarlanmasına gerek yoktur. Bu işlem sonrasında SMS ile gelen 4 haneli şifrenizi her puan kullanımı için istasyon görevlisi ile paylaşılmalısınız.

13. Positive Card'ların veya Money Club Kart'ların kazandığı Money'ler Petrol Ofisi'nde kullanılabilir mi?
 • Evet, Migros'tan Money Club Kart veya Positive Card'lar ile kazanılan Money'ler anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında 1 Money = 1 TL olacak şekilde 10 TL ve katları tutarında akaryakıt ve otogaz alımında kullanılabilecektir.
 • Money'ler anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında 10 TL ve katları tutarı haricinde kullanılamayacaktır.
 • Money Club Kart'larının Puan Kazanımı/Puan Sorgulama/Puan Harcama işlemleri anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarındaki market içerisinde yer alan POS cihazı üzerinden gerçekleştirilmektedir.
14. Positive Card'ların veya Money Club Kart'ların anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarındaki alımlarından kazandığı Positive Puan'lar Migros Grup mağazalarında kullanılabilecek midir?

Kazanılan Positive Puan'lar yasal sınırlamalar gereği mağazalarımızda hiç bir şekilde kullanılamayacaktır. Petrol Ofisi'nde kazanılan Positive Puan'lar sadece Petrol Ofisi'nde yakıt alımında kullanılabilir.

15. Positive Card'lar Migros Grup mağazalarından Positive Puan kazanabilecek mi?

Positive Card'lar Migros Grup mağazalarında kullanılırsa sadece Money Club faydalarını alır, indirim ve Money puan kazanır.

Ancak, dönemsel yapılan kampanyalar ile Migros alışverişlerine Positive puan (yakıt puan) yüklemesi yapılabilecektir. Bu detaylar ilgili kampanyaların açıklamasında yer alacaktır.

16. Hangi Positive Card'lar Migros Grup mağazalarında geçerli olacaktır?
 • Üzerinde Positive Card logosu olan tüm Positive Card'lar Migros Grup mağazalarında Money Club Kart olarak kullanılabilir.
17. Hem Money Club Kart hem de Positive Card sahibiyim, bu kartları tek bir hesap altında ek kart olarak birleşebilir miyim?
 • Positive Card'lar birebir Money Club kart özelliği taşıyacak olması ile tek bir Money Club hesabı altında birleşebilecek tek bir hesap olarak kullanılabilecektir.
Kapat
Money Club Kart Kullanım Koşulları ve İletişim İzni

Money Club Üyelik ve Rıza Beyanı*

Migros Ticaret A.Ş'ne ait Müşteri İletişimi ve Memnuniyet Programı ve/veya Money Club Programı; Migros tarafından işletilen elektronik ortamdakiler dahil tüm işyerlerinde, Program üyelerine; www.moneyclubkart.com linkinde yer alan ve güncellenen Program Ortakları (bundan böyle "Program Ortakları" olarak anılacaktır) ile birlikte de gerçekleştirebileceği genel ve özel kampanya, promosyon, indirim, tanıtım, kulüplere özel avantajlardan yararlanma ve benzeri olanaklar sunan müşteri odaklı bir pazarlama programıdır(Bundan böyle "Program" olarak anılacaktır). Üye, Program'a dahil olmak için aşağıdaki koşulları kabul eder.

 • Üye; Alışveriş bilgisi, isim, soyisim, cep telefon numaraları, doğum tarihi, yaşadığı şehir, cinsiyet, gibi kişisel bilgilerinin ve elektonik programlar nedeniyle ulaşılabilen lokasyon bilgisinin, kişisel olmayan bilgilerinin, Migros Ticaret A.Ş tarafından mal ve hizmetlerini tanıtmak, üyelerini tanımak ve iletişimini arttırmak, imajını arttırmak, ürün, hizmet ve iletişimini geliştirmek, kulüplere üye kaydetmek, müşteri memnuniyeti uygulamaları ve bilgilendirmeleri yapabilmek, denetim, veri analizi, araştırma, trendleri anlama, pazarlama ve reklam hizmetlerinde de kullanılmak üzere toplanmasına, veri kayıt sisteminde muhafaza edilmesine, sayılan amaçlarla "Program Ortakları", GSM Operatörleri / Sosyal Paylaşım Siteleri / Kargo şirketleri gibi ifa yardımcıları ile yurtiçinde ve yurtdışında paylaşılmasına ve işlenmesine izin verir.
 • Üye, Migros Ticaret A.Ş. veritabanında kayıtlı bilgileri hakkında sorgulama yapmak, kişisel bilgilerini düzeltmek/güncellemek ve veri paylaşım tercihlerini değiştirmek isterse bu talebini şu kanallar vasıtasıyla yapabilir: 444 10 44 Migros Müşteri Hzimetleri Merkezi / www.moneyclubkart.com / Migros Mobil Uygulaması.
 • Üye aksini belirtmedikçe, üyeliği sonlandığında da, bu madde kapsamında sayılan benzeri amaçlar doğrultusunda, mevcut verilerinin muhafaza edilmesini, paylaşılmasını, işlenmesini kabul eder. Üye, kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini, yut içinde ve yurt dışında 3. Kişilere aktarılıp aktarılmadığını öğrenme, kişisel veriler işlenmişse ya da 3. Kişilere aktarılmışsa buna ilişkin bilgi talep etme, kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, bu verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun'da yer alan diğer haklarını talep etme hakkına sahiptir.
 • Migros Ticaret A.Ş, Migros'a hizmet veren tedarikçi veya ifa yardımcılarından alınan hizmetin/ürünün kapsamına göre kişisel bilgilerinizi paylaşmamız gerekirse, bu hizmet sağlayıcılarla kişisel bilgilerin güvenliğinin sağlanması için gizlilik anlaşması dahilinde uygun güvenlik tedbirlerine sahip olmalarını zorunlu kılıp, kendi maksatları doğrultusunda sizin kişisel bilgilerinizi kullanmalarını veya diğerlerine kişisel bilgilerinizi ifşa etmelerini yasaklamaktadır.
 • Program kapsamında üyenin internet deneyimini geliştirmek gibi çeşitli amaçlarla çerez (cookie) adı verilen teknik iletişim dosyaları (sabit sürücünüze yerleşen küçük dosyalar) kullanmaktadır. Çerezler yardımıyla toplanan kişisel veriler, işbu formda belirlenen amaçlarla Program ortakları ile paylaşılabilecektir. Üye, moneyclubkart.com.tr adresinden ve/veya tarayıcı ayarları aracılığı ile çerezlere ilişkin tercihlerini ayarlayabilir ve yönetebilir.
 • Üye, Programdan faydalanması için kendisine verilen kart ve numarasını, kullanıcı adı ve/veya şifreyi ve/veya bu programdan yararlanmak için oluşturduğu bilgiyi başkasına vermemeyi, kullandırmamayı, bunların saklanmasından sorumlu olduğunu, Üye veya başkası tarafından kötüye kullanıldığı, programların suistimal edildiği, formda beyan ettiği bilgilerin herhangi birinin doğru olmadığı/eksik olduğu tespit edilirse ya da kişisel verilerinin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun kapsamında kalmak şartı ile silinmesini talep ederse üyeliğe ilişkin her türlü hak ve kazanımların geri alınacağını, üyeliğin sonlandırılabileceğini veya diğer tedbirlerin uygulanabileceğini, bu kapsamda mevcut kişisel verilerinin Migros Ticaret A.Ş. tarafından anonim hale getirilebileceğini kabul ve taahhüt eder. Üye, bu konularda doğabilecek ihtilaflardan tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu ve üzerindeki tüm haklarını kaybedeceğini kabul eder. Üye, program üyeliğinden yararlanmasını sağlayan iletişim aracının, pazarlama kanalının, iletişim bilgilerinin veya ileride devreye alınabilecek kart harici aracın kaybolması, çalınması halinde, bu durumu çağrı merkezine bildirecektir. Bildirim yapılıncaya kadar doğabilecek her türlü zarardan Üye sorumludur.
 • Migros ve Program Ortakları, Program şartlarını değiştirebilir, programı durdurabilir, üyeliği iptal edebilir, üyeliğe ilişkin aidat talep edebilir. Üyelik sona erdiğinde kartta biriken puanlar ve Üyeye kazandırılan haklar Migros ve/veya Program Ortakları tarafından silinecek ve geri alınacaktır.
 • Bir üyenin, bu programa ait aynı üyelik bilgileri ile kayıtlı birden fazla üyelik tespit edilirse, bu kayıtlar ilgili üye adına birleştirilir. Bir üyenin tek bir kaydı olabilir.
 • Müşteri İletişimi ve Memnuniyet Programı ve/veya Money Club Programı ve Program Ortaklarına 18 yaşın üzerindeki Türkiye'de yaşayanların üye olabileceğini kabul eder.
 • Migros, kümüle (toplu) Kullanıcı bilgilerini ad-soyad bilgilerini içermeyecek şekilde iş ortakları (yatırımcıları dahil), basın gibi üçüncü şahıslar ile paylaşabilir.
 • Migros'un devri, bir başka şirket ile birleşmesi ve/veya ünvan değişikliği hallerinde de bu koşullar geçerlidir.
 • Migros Ticaret A.Ş'nin Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikası www.migros.com.tr web adresinde yayınlanmaktadır. Üye, daha detaylı bilgi sahibi olmak için buraya başvurabilir.
 • Migros Ticaret A.Ş. yasal mevzuat çerçevesinde zorunlu kılınan durumlarda dahil olmak üzere muhtelif zamanlarda işbu Money Club Üyelik ve Rıza Beyan formunda değişiklik yapabilecek olup, Üye, yapılan değişiklikleri moneyclubkart.com'tr adresinden takip edebilecektir.
Lütfen Money Club Üyelik ve Rıza Beyanı'nı kabul ediniz.
*

Ticari Elektronik İleti
Üye, Program'ın yürürlüğe sokabileceği uygulamalar çerçevesinde; doğrudan ve dolaylı olarak Migros ve Program ortakları tarafından, genel ve özel kampanyalar, avantajlar, ürün, hizmet tanıtımları, reklâm, pazar araştırması anketleri ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları, bilgilendirmelerine ilişkin olarak her türlü elektronik iletişim aracı ile kendisine ticari elektronik ileti gönderilmesine, kulüplere üye kaydedilmesine izin verir.


Lütfen iletişim tercihinizi yapınız.
*
Neden sizden bu izni istiyoruz? Bilgi için tıklayınız. Gönder
Kapat
Cep telefonunuza gönderilen kodu aşağıdaki alana giriniz.